język polski język angielski język niemiecki
Zarezerwuj wizytę+48 61 844 27 27

Okulistyka dla dzieci

      Centrum Okulistyczne Św. Jerzego jest jedną z nielicznych placówek medycznych w Wielkopolsce niosących pomoc okulistyczną najmłodszym. Niemowlęta i kilkuletnie dzieci, to specyficzna i wymagająca indywidualnego podejścia grupa pacjentów. Właśnie dla nich, stworzyliśmy okulistyczny oddział szpitalny dla dzieci, na którym wykonujemy planowe zabiegi. Wśród nich wyróżnić należy operacje korygowania zeza oraz udrażnianie dróg łzowych wykonywane przez jednych z najlepszych specjalistów w naszym regionie. Rodzicom naszych najmłodszych pacjentów gwarantujemy możliwość pełnej opieki nad pociechami.

      W ramach poradni okulistycznej przyjmujemy dzieci od pierwszych chwil życia, prowadząc między innymi przesiewowe badania w kierunku retinopatii wcześniaczej. U dzieci starszych przeprowadzamy diagnostykę, mającą na celu szybkie wykrycie wszelkich zmian oraz wdrożenie leczenia wad wzroku.

      Statystyki prowadzone przez Ministerstwo Zdrowia informują, że coraz więcej dzieci trafia do specjalistów i szpitali z wadami wzroku i chorobami oczu zbyt późno, a wady są coraz poważniejsze. Na przestrzeni ostatnich lat odnotowano zdecydowanie więcej nieleczonych zaćm wrodzonych czy jaskry. Dlatego duży nacisk kładziemy na profilaktykę wykrywania wad wzroku u dzieci z różnych grup wiekowych, tak, aby dać im szansę na lepszy start w życie.

     Naszym pacjentom zapewniamy oprócz diagnostyki dostęp do najlepszych materiałów korygujących wzrok: soczewek kontaktowych i szkieł korekcyjnych

CLOSE
CLOSE